Varisol Kingspan na Jadranu

Na podzim 2013 jsme byli osloveni chorvatskou firmou JADRANSKO SUNCE D.O.O. na dodávku solárního systému pro přípravu teplé vody a vytápění pro apartmány na ostrově Korčula v Chorvatsku. Myšlenka majitelů penzionu je v létě ohřívat teplou vodu pro hosty a mimo hlavní sezónu využít energii slunce pouze pro vytápění jednoho apartmánu ve kterém trvale bydlí.

Číst dál: Varisol Kingspan na Jadranu

Systém odvodu spalin renoFLEX

Novinka roku 2015 firmy Brilon je nízkoteplotní plastový systém odvodu spalin s názvem  renoFLEX. Systém je efektivní a cenově příznivou alternativou ke klasickým pevným i flexibilním systémům odvodům spalin, kterou lze například s výhodou instalovat do původních vložek postupně rušených atmosférických kotlů a minimalizovat tak nutné stavební úpravy. Flexibilní trubka DN80 je společná pro obě varianty připojovacích desek ( 80/125 nebo 60/100 ) a je nabízena  v metráži dle přesného požadavku zákazníka.

Číst dál: Systém odvodu spalin renoFLEX

Tichelmann

Tichelmannova smyčka - k čemu slouží?

 

  Nejdříve trochu odborné terminologie.Tichelmannův okruh,dvoutrubková tepelná síť uspořádaná tak,že rozdíl tlaků teplonosného media v přívodném a vratném potrubí je podél potrubí téměř stejný.Tepelná síť - potrubní síť pro dopravu a rozvod nositele tepla,obvykle teplé nebo horké vody nebo vodní páry.Tolik tedy Technický naučný slovník VI. díl který vydalo SNTL Praha již v roce 1985.

Číst dál: Tichelmann a jeho smyčka

Strana 1 z 2